Bølgen Media i skyene på UNC 2022 – Dronekonferansen i Kristiansand

Daniel satte seg på toget til det glade sørlandet i anledning UAS sin dronekonferanse UNC2022 i Kristiansand tidligere i november. Med hodet i skyene (siden vi snakker om droner…) var formålet å bli inspirert av potensialet til disse fantastiske maskinene. Norge er faktisk et av landene som virkelig er i fronten på dette område mtp testing og utvikling av ny teknologi og utforsking av bruksområder.

Dronekonferansen UNC har vokst seg til å bli en stor sak, noe som tyder på en raskt økende interesse for droner som verktøy og alternativ til prosesser og industrier over hele fjøla. Og selv om droner har vært på folkemunne i en periode nå, er det først i senere tid at vi har sett en større aksept for bruken av droner til spesifikke oppgaver. Og hvis vi ikke tar med all negativiteten rundt spionasje i det siste, så samles det stadig masse ny data og informasjon som er med på å pushe grensene fremover på hva som er mulig og akseptert.

Visste du f.eks at droner kan brukes til:

? Inspeksjoner av bygninger
? Å redde rådyrkalver i høyt gress med thermo-sensor (??)
? Identifisering av vannlekasjer og skader
? Kartlegge terreng og lage 3D modeller
? Frakte medisinsk utstyr (eller annet gods)
? Snart frakte personer
? Vaske fasader og bygninger
? Streame live TV sendinger
? Ta fantastiske bilder og video (som vi ofte gjør ?)
? Undervanns-inspeksjoner og arbeid
? Søk og leteaksjoner ifm snøskred
? Våpen og forsvars-middel
? Og mye annet…

Droner har såvidt sett toppen av isfjellet når det gjelder hva som er mulig. Sammen med 270 andre deltakere på UNC 2022 fikk vi presentert flere spennende tema rundt bruk av drone, og jammen ser fremtiden lys ut! Les ellers flere artikler fra messen her, publisert av Dronemagasinet.

Under ser du noen bilder fra konferansen.

Relaterte innlegg

Sosiale medier endrer seg raskt, og etter Social Media Days 2026 sitter vi igjen med én tydelig tanke: Det handler ikke lenger bare om å poste ofte, få likes og være synlig
Det er på tide med vårrengjøring. Ikke bare hjemme, men også på nettsiden din. Her får du noen enkle grep som gjør deg bedre rustet før trafikken begynner å øke, så du

Arrangementet, som ble arrangert av engasjerte studenter ved Norsk Hotellhøgskole (NHS) i Stavanger, viste tydelig hva som skjer når unge talenter får ansvar. Resultatet var

André

hjelper deg gjerne i gang med ditt neste prosjekt. Ta kontakt direkte eller send inn skjema så kommer vi tilbake til deg i en brenning!